Co ? Je to ? Punk styl ??

31. října 2010 v 19:02 | *♥dRoBeČeK♥* |  ♂◙ StyLy♀◙
MODA
Módní kreace punk stylu jsou přinejmenším odvážné, jejich účelem je šokovat veřejnost. Punkeři, bez rozdílu pohlaví, jako svůj outfit nejčastěji volí černé roury, kostkované kalhoty různých barev či roztrhané džíny. Trička, košile a mikiny jsou doplněné provokativními nápisy, politickými hesly a názvy punkových kapel. Typická je kožená bunda, tzv. křivák. Ovšem ani džínová bunda celkový dojem nezkazí. K punk stylu také neodmyslitelně patří těžké boty značek Gladiator, Martens a Steel. Tak jako u každého módního stylu, ani u punku nesmí chybět doplňky, které celkový dojem doladí k dokonalosti. V tomto stylu jimi jsou silné pásky s ostny, řetězy, náramky, odznáčky, zapínáky a v neposlední řadě také tunely. Ačkoli pohled na tunely různých barev a stylů může nahánět méně otrlým hrůzu, tyto nadstandardně široké náušnice jsou při pomalém a správném zavádění bezbolestné.

ÚČESY
Punkeři nejsou konzervativní, ani co se účesů týče. Často je potkáme s vyholenou hlavou a pruhem delších vlasů uprostřed, nagelovaným směrem vzhůru, neboli tzv. čírem. Oblíben je také ,,dikobraz", jehož se docílí nagelováním všech vlasů do dlouhých bodlin. Ti, kteří si k takové extravaganci netroufnou, nosí vlasy ostříhané nakrátko, rozcuchané a obarvené. Nejčastěji sáhnou po černé barvě, nebojí se však ani červené, modré, zelené a podobně.

LÍČENÍ
Punk styl je laděn převážně do tmavých barev. Tomu podléhá i líčení. Černě orámované oči či kouřové líčení je pro tento styl to pravé. K tomu samozřejmě patří také černě, rudě nebo jinak výrazně nalakované nehty.
STYL 
Punk není jen módním stylem, ale také stylem životním. Většinou se odvíjí od punkové hudby. Svou extravagantností a odlišností se snaží poukázat na povrchnost lidí, kteří ostatní soudí podle vzhledu a stylu oblékání. Punk styl v podstatě nemá pravidla, je svobodný, respektuje individualitu, pluje proti proudu a vyjadřuje vlastní názor. I ti z nás, kteří se k punku nehlásí oblečením, v něm díky těmto hodnotám mohou nalézt zalíbení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama